• آرشیو تازه های فناوری اطلاعات


فاصله‌گذاری اجتماعی با لنزهای واقعیت مجازی

 


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گروه علوم و فناوری‍های نوین پژوهشگاه فضای مجازی، نرم‌افزار اسنپ‌چت با همکاری سازمان جهانی بهداشت و با استفاده از واقیعت افزوده لنزهای جدیدی را برای ترویج فاصله‌گذاری اجتماعی ساخته است. اسنپ‌چت یک نرم افزار مخصوص موبایل برای ارسال و دریافت تصاویر است.

لنزهای جدید اسنپ‌چت به گونه‌ای طراحی شده‌اند که مرتب به کاربر نسبت به اهمیت فاصله‌گذاری اجتماعی تذکر می‌دهند. اسنپ‌چت با همکاری سازمان جهانی بهداشت، در ساخت این دو لنز جدید از واقعیت افزوده استفاده کرده است تا به کاربر گوشزد کنند در چه فاصله‌ای می‌تواند سلامتی خود را حفظ کند.

یکی از لنزها با عنوان « My Social Distance» به کاربران کمک می‌کند تا تمرین کنند فاصله مناسب را در اجتماع حفظ کنند. هم‌چنین با ایجاد یک منطقه واقعیت افزوده روی زمین فاصله ضروری و توصیه‌شده از طرف سازمان جهانی بهداشت و سایر سازمان‌های بهداشت و سلامت را نشان می‌دهد.

لنز دیگر یک یادآور انیمیشنی است که در مورد شست‌وشوی دستها، در خانه ماندن و اهمیت دست نزدن به صورت تذکر می‌دهد. به علاوه، هر دو لنز به قسمت نکات ایمنی از وب‌سایت سازمان جهانی بهداشت متصل هستند.

لنزهای جدید اسنپ‌چت به دنبال بروزرسانی‌های مرتبط با کروناویروس ساخته شده‌اند، مثل منابع سلامت روانی و بیت‌موجی‌های فاصله‌گذاری اجتماعی.

اگرچه لنزهای واقعیت افزوده از نظر فنی، نوآوری چشم‌گیری نسبت به آن‌چه که قبلاً از این شرکت دیده‌شده بود، نیست؛ اما اسنپ‌چت نشان داد چگونه از بستر دوربینی خود برای انتقال اطلاعات پر اهمیت حوزه سلامت به کاربران استفاده می‌کند.

منبع : mehrnews.com

 

    شماره خبر: ١١٦٢٠  -  تعداد بازدید: 176

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج